Narożnik z funkcją relaks – odkryj komfortowe i luksusowe meble wypoczynkowe

Czasy sof i narożników, które mają pełnić wyłącznie funkcję mebla do siedzenia lub być po prostu ozdobą salonu bezpowrotnie mijają. Coraz częściej szukamy w nich dodatkowych funkcjonalności, by zwiększyć komfort wypoczynku i relaksu. Jednym z tego typu mebli są narożniki z funkcją relaks. Czym różnią się od swoich „zwykłych” odpowiedników? Na jakie benefity możemy liczyć, korzystając z kanap narożnych z funkcją relaks i na co warto zwracać uwagę przed ich zakupem?

Narożniki z funkcją relaks – czym tak właściwie są?

W głowie może pojawić się pytanie – po co właściwie w narożniku funkcja relaks? Przecież meble te cechuje dziś bardzo wysoki poziom komfortu i są po prostu wygodne w użytkowaniu. Narożniki z funkcją relaks różnią się jednak dość znacząco od ich typowych odpowiedników – a także narożników z funkcją spania, z którymi są często mylone.

W dużym uproszczeniu, narożniki z funkcją relax wyposażone są w ruchome elementy – w większości przypadków umieszczone w zagłówku mebla, oparciu lub czasami też w podłokietniku. Za sprawą tych ruchomych elementów możliwe jest dostosowanie wysokości konkretnej części narożnika – obniżenie lub podwyższenie, a także zmiana kąta nachylenia w taki sposób, by najlepiej dopasować go do preferencji użytkownika. Co interesujące, w dużej części modeli – jak w narożniku z funkcją spania Plaza – znaleźć możemy sterowanie sensoryczne – z jego pomocą możliwa jest regulacja specjalnych modułów bez wykorzystania pilota, wystarczy zwiększyć nacisk na daną ruchomą część. Usprawnia to użytkowanie i znacznie ułatwia odpowiednie ustawienie mebla.

Narożniki z funkcją relaks – zalety i na co zwracać uwagę przed zakupem

Zastanawiając się nad narożnikiem z funkcją relaks, warto pamiętać o kilku kluczowych korzyściach, na które możemy liczyć w przypadku tego mebla. Są to:

  • Regulacja poszczególnych elementów. Różne stopnie regulacji kąta nachylenia czy też wysokości zagłówka lub oparcia pozwoli dopasować mebel do każdego użytkownika. Nawet wielogodzinne użytkowanie to czysta przyjemność!
  • Jakość wykonania. Narożniki z funkcją relaks najczęściej wykonane są z materiałów znacznie wyższej jakości niż w przypadku ich „zwyczajnych” odpowiedników. Są przez to trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia;
  • Elegancki wygląd. Narożniki z funkcją relaks pięknie prezentują się w salonie, a z uwagi na duży wybór stylów i kolorów, nie będzie problemu z dobraniem mebla do konkretnej aranżacji w pomieszczeniu;
  • Wygoda użytkowania. Odpowiednie wyprofilowanie, możliwość regulacji i zastosowanie pianki wysokoelastycznej sprawia, że narożniki te są po prostu bardzo wygodne.

Pozostaje zatem pytanie – gdzie kupić narożnik? Jeśli jest taka opcja, zawsze dobrze jest sprawdzić interesujący nas model na żywo, w salonie meblowym. Jako że jednak wybór w tego typu miejscach bywa ograniczony, świetnym źródłem informacji będzie sklep internetowy, oferujący wielokrotnie bogatszy asortyment i piękne modele – jak kremowy narożnik z funkcją relaks Chicago ze sklepu Wajnert.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *