Lustro w salonie – sposób nie tylko na udekorowanie przestrzeni

Lustro spełnia funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Najczęściej wybieramy je do łazienki, bo to tutaj oddajemy się czynnościom pielęgnacyjnym, goleniu, strzyżeniu, a także nakładaniu makijażu. Nie jest to jednak jedyne pomieszczenie, w którym warto zawiesić lustro. Doskonale do tego celu nadaje się salon. W jaki sposób dobrać lustro do salonu i dlaczego warto właśnie w tej przestrzeni znaleźć dla niego miejsce?

Lustro w salonie – zmiana proporcji pomieszczenia

Lustro zawieszone na ścianie w salonie spełnia funkcje praktyczne. Jest bowiem w stanie zmienić proporcje oraz postrzeganie tego wnętrza. Sprawdza się w szczególności w salonach o niewielkim metrażu, wpływa bowiem na optyczne powiększenie przestrzeni.

Poziomo zawieszone lustro w salonie na wąskiej ścianie, czyni to pomieszczenie bardziej proporcjonalnym. Gdy zaś domownicy decydują się na zawieszenie w pionie, salon sprawia wrażenie wyższego niż jest w rzeczywistości.

Optyczne powiększenie salonu

W jaki sposób lustro sprawia, że salon zyskuje na wrażeniu przestronności? Dzieje się tak za sprawą lustrzanego odbicia. Lustro warto zatem zamontować w takim miejscu, aby odbijały się w nim elementy wyposażenia lub dekoracyjne detale. Z jednej strony salon stanie się optycznie powiększony, bardziej przestronny, z drugiej zaś to, co najciekawsze w aranżacji, zostanie podkreślone i goście jeszcze mocniej zwrócą uwagę na takie detale.

W lustrze odbija się również światło, zarówno to pochodzące z zamontowanych lamp, jak i naturalne, wpadające do salonu przez okna. Dzięki temu salon zyskuje nie tylko na przestronności, ale i staje się jaśniejszy. Lustra, które sprawdzają się w takiej roli, można znaleźć na stronie https://led-lustra.pl/.

Ciekawa aranżacja

Jeśli dotychczasowa aranżacja znudziła się domownikom, szukają czegoś nowego i oryginalnego, a jednocześnie nie chcą wydawać mnóstwa pieniędzy na całkowitą zmianę wystroju, mogą postawić na dekoracyjne lustro.

Do wyboru są nie tylko lustra w klasycznych kształtach, ale i te o nieregularnych krawędziach, które stanowią ozdobę samą w sobie. Można je zawiesić na pustej ścianie, która prezentuje ciekawy odcień, strukturę bądź fakturę tapety. Lustro wydobędzie piękno ozdobionej ściany. Gdy zaś jest ona już wypełniona dekoracjami wiszącymi bądź fotografiami umieszczonymi w ramkach, wystarczy klasyczny kształt i niewielki rozmiar, aby dodać unikalności salonowi.

Lustro z podświetleniem – ciekawiej niż sądzisz!

Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem są lustra z podświetleniem. Taki element wyposażenia dodatkowo wpływa na budowanie przytulnej atmosfery salonowego wnętrza. Jest również uzupełnieniem zastosowanego już oświetlenia, choć w zdecydowanie mniej typowej formie.

Jeśli dotychczas w salonie nie zagościło żadne lustro, czas rozważyć ten pomysł! To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, z którego skorzystamy na co dzień, a dodatkowo zyskamy na wyjątkowej ozdobie, która wystrojowi doda wyrafinowania, smaku, stylu czy brakującej dotąd estetyki.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *