Długopis 3d – jaki wybrać ?

Ręczna drukarka dlugopis 3D to magiczny pisak, który daje nieograniczone możliwości tworzenia różnego rodzaju obiektów przestrzennych, ozdób, zabawek, figurek. Jaki wybrać długopis 3d – Opinie innych użytkowników danego sprzętu są przydatne podczas zakupu długopisu. To właśnie z nich możemy się dużo dowiedzieć o specyfikacji konkretnego modelu oraz zdecydować. Obecnie oferta na długopisy 3D jest bardzo bogata. W opiniach klientów, znajdziemy między innymi opis czy dany model jest polecany, czy nadaje się dla naszych małych pociech bądź czy jest bezpieczny. Zabawa długopisem jest możliwa dzięki filamentom, czyli tworzywom sztucznym używanym do druku 3D. Występują one na rynku w różnorodnych kolorach.

Długopis 3d model dla dziecka

Zabawa z długopisem wymaga jednak zręczności, ale jest bardzo prosta, więc na pewno spodoba się każdemu dziecku z talentem. Pen długopis 3D powinien być przede wszystkim lekki, aby nie obciążał ręki dziecka. Ważny aspektem jest również jego zgrabność aby nie był za duży. Produkty dedykowane dla naszych pociech mają mniejsze rozmiary które pozwalają na wygodne trzymanie. Dobrze aby w zestawie znajdowały się również osłonki na palce które chronią przed oparzeniem. Standardowe długopisy 3D umożliwiają regulację temperatury oraz prędkość podawanego plastiku a więc wszystkie parametry mamy pod kontrolą. Bardzo często w zestawie sprzedający oferuje również szablony 3D które pomogą nam wdrożyć w druk 3D. Gadżet ten pobudzi fantazje dziecka i pozwoli rozwijać swoją kreatywność.

Opinie o długopisach 3d

Decyzja jaki model długopisu 3d wybrać nie jest łatwa. Długopisy 3D podbiły światowy rynek sprzedaży.  W niezwykle szybkim tempie wzbudzają zainteresowanie wśród użytkowników. Umożliwiają rysowanie w powietrzu. Za ich pomocą można tworzyć niezwykłe konstrukcje przestrzenne. Z pewnością wiele maluchów odnajdą w sobie artystyczną duszą lub zainteresują profesjonalnym drukiem 3D. Jeśli jesteśmy na kupnie takiej magicznej drukarki 3D powinniśmy zasięgnąć opinii w internecie na temat danego producenta/modelu. Pozwoli nam to zweryfikować czy dany model jest godny polecenia oraz co najważniejsze czy jest bezpieczny dla naszego dziecka. Aktualnie w ofercie dostępnych jest mnóstwo różnych modeli więc łatwo się w tym wszystkim pogubić. Na początek dla początkujących warto wybrać kompletny zestaw zawierający wszystkie niezbędne elementy. Długopis 3D dla dziecka, który pozwoli nam poznać podstawy druku 3D to koszta około 150 zł. Koszt zestawu ze średniej półki cenowej wraz z akcesoriami to koszt od 200 do 300 zł. Taki zestaw w zupełności wystarczy na początek. Dla profesjonalistów spędzających wiele godzin nad drukiem 3D przeznaczony jest długopis z najwyższej półki cenowej. Koszt to nawet 500 zł.

Dlugopisy 3d – jaki filament wybrać ?

Obecnie w sprzedaży znajduje się wiele różnych filamentów, którego średnica wynosi 1,75 mm bądź większe. Zalecamy stosowanie wkładów do długopisów 3d tego samego producenta co długopis aby zapobiec późniejszym problemów z użytkowaniem. Wyróżniamy parę rodzai różnych filamentów. Są to między innymi PCL który posiada najniższą temperaturę druku. Później na drugim miejscu znajduję się filament PLA który ma znacząco wyższą temperaturę topnienia. Na końcu znajduje się ABS który zmienia się w postać płyną przy temperaturze około 230 stopni Celsjusza. Najwytrwalszym filamentem jest właśnie wspomniany wcześniej ABS. W sprzedaży dostępne są również filamenty WOOD które przypominają imitację drewna.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *