Dobry klimat w Twoim ogrodzie – słupki oświetleniowe

Odkąd pierwsi ludzie na ziemi poznani oświetleniową moc ognia i zaczęli oświetlać nim wnętrza swoich domów, światło stało się nieodłącznym towarzyszem ludzkości. Wraz z ewolucją światło zaczęło pojawiać się także na zewnątrz, na głównych drogach przy wioskach, czy miasteczkach, przy domach, a po wynalezieniu pierwszej żarówki na stałe weszło do domów i ogrodów. Trwający rozwój technologii sprawia, że mamy do dyspozycji coraz więcej możliwości oświetlania już nie tylko wnętrz, ale także zewnętrznych przestrzeni, jak na przykład ogródki działkowe, czy przydomowe itd.

Niezwykły klimat jaki można stworzyć przy pomocy słupków ogrodowych

słupek tarasowy led

Słupki ogrodowe oświetleniowe to bardzo dobre rozwiązanie, gdy chcemy dodać nieco magii do naszych ogrodów. Do dyspozycji jest wiele modeli i odcieni światła. Dziś najpopularniejsze są słupki oświetleniowe zewnętrzne led, świecące mocniejszym światłem a przy tym oszczędzające energię elektryczną, a co za tym idzie, bezpieczniejsze dla środowiska.

Słupki oświetleniowe zewnętrzne można również spotkać przy nowych osiedlach, na parkingach, przy galeriach handlowych. Poza estetyczną, spełniają również funkcję doświetlenia miejsc, pomagając łatwiej dotrzeć do celu, ale i zobaczyć, jeśli w ich pobliżu znajdują się osoby niepożądane. Czasem można je spotkać przy ścieżkach rowerowych oddzielonych pasem zieleni i w niektórych miejscach w parkach, ogródkach restauracyjnych itp.

Słupek oświetleniowy tworzy przyjemny klimat w nocy, sprawiając, że oświetlone nim miejsca nabierają uroku. Sprawdzają się idealnie, gdy na przykład urządzamy grilla tuż po zmroku, pozwalając łatwiej odnaleźć się gościom i nam samym w ogrodowej przestrzeni. Słupki oświetleniowe ogrodowe okażą się również pomocne, gdy chcemy rozkoszować się ciepłą letnią nocą i na przykład poczytać książkę leżąc na leżaku.

Jakie są rodzaje słupków ogrodowych, jak wybrać?

słupek ogrodowy led

Słupki oświetleniowe zewnętrzne występują w wielu rodzajach, kształtach i kolorach. Mogą wyglądać jak małe latarnie, być walcowate, kwadratowe, prostokątne, mieć większą lub mniejszą powierzchnię świetlną, niektóre są występują również w postaci poziomej. To, jaki rodzaj słupka wybierzemy, zależy oczywiście od naszego gustu i potrzeby, a także od stylu w jakim strwożyliśmy nasz ogród.

Na przykład w ogrodzie zaprojektowanym w stylu japońskim, czy skandynawskim, dobrym pomysłem może okazać się słupek ogrodowy do lampy w prostokątnym kształcie z białym, czy lekko złamanym białym światłem. Do ogrodów z przewagą skał, dobrym rozwiązaniem są słupki oświetleniowe z zaokrągloną główką.

Przy furtce można postawić słupek ogrodowy w kształcie latarni. Ciekawym rozwiązaniem są także słupki ogrodowe leżące, które można na przykład położyć na schodkach, lub zamontować w zewnętrznym ogrodzie w stylu wertykalnym. Wiele zależy od potrzeb i upodobań jakie mamy, style można też mieszać. Najważniejsze, żeby spełniły one funkcję, którą dla nich przeznaczyliśmy.

Jedno jest pewne, słupki oświetleniowe dodadzą blasku i uroku w nocy, przemieniając nasz ogród w bajeczną krainę wypełnioną światłem.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *