Kurtyna LED – idealna dekoracja świetlna nie tylko na święta

Kurtyna LED – idealna dekoracja świetlna nie tylko na święta

Kurtyna LED to jeden z najefektywniejszych i najbardziej energooszczędnych sposobów na dekoracyjne oświetlenie na zewnątrz budynków, szczególnie polecane w okresie świąt Bożego Narodzenia.


  1. Jakie funkcje pełni kurtyna świetlna LED i gdzie znajduje zastosowanie?
  2. Jakie są rodzaje kurtyn świetlnych?
  3. Kurtyna led na baterie
  4. Jaka jest różnica pomiędzy kurtyną świetlną ledową a taką ze zwykłymi żaróweczkami?

 

Jakie funkcje pełni kurtyna świetlna LED i gdzie znajduje zastosowanie?

Kurtyna ledowa jest prostym sposobem na to by nasz budynek przyciągał wzrok nie tylko w okresie świąt Bożego Narodzenia. Kurtyny LED mogą stanowić także tło dla dużych powierzchni. Kurtyna led zewnętrzna doskonale sprawdza się podczas koncertów, targów, wystaw czy eventów. Często zdobi także witryny sklepowe czy wnętrza galerii handlowych.

Najbardziej efektowne kurtyny świetlne to te, które mają ponad dwieście punktowych lampek świetlnych, pokrywających i oświetlających gęsto cały fragment elewacji.

Jakie są rodzaje kurtyn świetlnych?

Kurtyna świetlna led to oryginalna dekoracja dostępna w wielu wariantach.

Można wybierać spośród kolorów światła: ciepłego białego, zimnego białego lub niebieskiego. Można decydować się na efekt wodospadu, który ożywi instalację i przykuje wzrok przechodniów. Ciekawą i szeroką ofertę w tym zakresie posiada sklep AMLED pod tym linkiem: https://amled.pl/kurtyny-led – warto się zapoznać.

Interesującym wyborem są również barwne kurtyny świetlne led z technologią RGB, świecące na zmianę różnymi kolorami.

Najpopularniejszym wymiarem kurtyny stosowanej do celów oświetlenia prywatnych domów jest kurtyna świetlna 2×2 m. Jest dość łatwa w montażu i zawiera wtyczkę co umożliwia łączenie kilku kurtyn.

Kurtyna led na baterie

Kurtyna led na baterie to doskonała świetlna dekoracja wewnętrzna. Zaletą kurtyn na baterie jest możliwość powieszenia ich w każdym miejscu bez konieczności wykorzystania przedłużacza i gniazda sieciowego. Kurtynę led można powiesić na ścianie, oknie, choince bądź uatrakcyjnić poręcz schodową.

Zastosowane w kurtynie diody led są energooszczędne, więc nie ma konieczności częstego wymieniania baterii. Kurtyna led na baterie nie tylko świetnie sprawdzi się podczas świąt, ale będzie niesamowitą dekoracją także na przyjęcia i imprezy.

Jaka jest różnica pomiędzy kurtyną świetlną ledową a taką ze zwykłymi żaróweczkami?

Za kurtynami ledowymi przemawia przede wszystkim niskie zużycie energii elektrycznej. Pomimo wielu długo świecących punktów świetlnych nie powoduje dodatkowego obciążenia rachunku za energię elektryczną.

Ponadto diody led bardzo trwałe, co sprawia, że światełka mogą świecić przez bardzo długi czas, a kurtyna służyć przez wiele lat.

Wielka zaleta kurtyny LED to także wysoka jakość ich wykonania. Kurtyna świetlna jest produktem, który z powodzeniem można stosować na zewnątrz w niskiej temperaturze, a także przy dużej wilgotności powietrza.

Marta Kaźmierczak

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *