Meble kuchenne – na co zwrócić uwagę?

Urządzając pomieszczenia w swoim mieszkaniu lub domu zawsze pragniemy, aby stały się one funkcjonalne, ładne i modne.  W przypadku kuchni zależy nam również na trwałości mebli, odporności na wilgoć i częste zabrudzenia. Współcześnie rynek meblarski oferuje przeróżnego typu meble, zdecydować się można na gotowe szafki, szafy i komody, bądź też wybrać meble na wymiar. Przed tym ciężkim dylematem stoi każdy, kto na nowo wyposaża swoją kuchnię. Ważne, abyśmy w tym wszystkim się nie zatracili i pamiętali, że w kuchni musi być bezpiecznie i komfortowo.

Meble gotowe i na wymiar

Najlepiej urządzanie kuchni rozpocząć od przeglądania katalogów z meblami i wizyt w sklepach meblarskich. Zanim zdecydujemy się na konkretne meble powinniśmy podjąć najważniejszą decyzję, czy kupujemy szafki gotowe czy robione na zamówienie. Większość mebli pochodzących z produkcji fabrycznej jest dokładnie wykonane, jednakże zazwyczaj brakuje tutaj różnorodności. Najczęściej meble gotowe są dostępne w jednym lub dwóch kolorach, z tym samym wykończeniem, dodatkowo mają jeden określony wymiar. Z tychże powodów urządzanie wnętrza kuchennego za pomocą mebli gotowych jest naprawdę trudne i mało komfortowe. Kuchnie na wymiar to doskonałe rozwiązanie, jeżeli posiadamy kuchnię małą, o nietypowych rozmiarach lub bardzo zależy nam na jej oryginalnym urządzeniu. Decydując się na meble kuchenne na zamówienie, mamy ogromne pole do popisu, możemy urzeczywistnić swoje najskrytsze marzenia i w szybkim czasie rozkoszować się upragnioną kuchnią. Ciekawą ofertę kuchni na wymiar oferuje firma dgt-meble.pl miesząca się w Płocku.

Kuchnia na wymiar – zalety i codzienne korzyści

Kuchnia na wymiar umożliwia stworzenie wymarzonej wizualizacji i pozwala sprostać naszym najbardziej wygórowanym gustom. Musimy pamiętać, aby dobrze zastanowić się nad firmą, dla której zlecimy przygotowanie naszych mebli. Najlepiej w tej sprawie popytać znajomych, przejrzeć opinie w Internecie, czy po prostu sprawdzić gotowe realizację. Jak już zdecydujemy się na konkretną firmę zazwyczaj możemy liczyć na:

  •   spotkanie z przedstawicielami firmy (omówienie swoich oczekiwań, przejrzenie katalogów z gotowych realizacji itd.
  •   projektowanie – wiele firm umożliwia nadzorowanie pewnych etapów projektowania mebli
  •   dobór materiałów  – wybór materiałów poprzez zaprezentowanie próbek materiałów
  •   produkcja – realizacja zamówienia
  •   dostawa – w wielu przypadkach darmowa
  •   montaż – dużo firm posiada własne ekipy monterskie

Kuchnia na wymiar to gwarancja, że wszystkie meble będą idealnie dopasowane i wszelakie wolne miejsce zostanie maksymalnie wykorzystane. Stolarz pobierze miarę, dzięki czemu dokładnie wyliczy grubość, wysokość, szerokość, długość mebli i przedstawi nam klientom możliwe opcje. Dodatkowy plus to szeroki wybór kolorów, sposobu wykończenia, dodatków (uchwyty, szkło, wbudowane lampy), jak również jakości mebli (typ drewna, rodzaj akcesoriów niezbędnych do skręcenia,  warianty farby i wiele innych).

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *