Meble sosnowe – jakie mają zalety?

Sosna – jakie przywołuje skojarzenia? Dla jednych są związane z zapachem lasu, dla innych z kolei bliskim obcowaniem z naturą. Czy można je przenieść do wnętrza własnego domu? Oczywiście, że tak! W jaki sposób? Wybierając meble sosnowe!

Meble sosnowe – dlaczego warto je mieć?

Jest wiele atutów przemawiających na korzyść drewna sosnowego. Do najważniejszych z nich można zaliczyć bardzo dobre parametry techniczne. Nie tylko bowiem jest sprężyste i odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale również łatwe w obróbce. Co więcej, jest łatwo dostępne w Polsce, a przez to bardziej atrakcyjne pod względem cenowym. Sosna wykazuje się szybkim wzrostem, nie wymaga specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych oraz charakteryzuje się krótszym okresem na sprzedaż. Wszystko to sprawia, że jest znacznie tańsza niż dąb czy buk. Meble z drewna sosnowego, choć wykazują się trwałością i niebywałą wytrzymałością, to dodatkowo nie są ciężkie. Umożliwiają zatem łatwe przenoszenie i zmiany aranżacji, co może okazać się istotną zaletą dla osób lubiących częste metamorfozy wystrojów.

Lubiane przez stolarzy…

Meble sosnowe mają jeszcze jedną, dość znaczącą zaletę. Są chętnie produkowane przed stolarzy i osoby zajmujące się produkcją mebli drewnianych. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie kilka charakterystycznych właściwości, do których można zaliczyć m.in. łatwość obróbki oraz odporność na kurczenie i pęcznienie. Dodatkowo, wyróżnia się właściwościami higroskopijnymi, które oznaczają, że sosna, w zależności od panującej wilgotności, może przyjmować lub uwalniać parę ze swoich struktur, zapewniając tym samym idealny mikroklimat we wnętrzu.

… i alergików

Nie tylko stolarze lubią meble sosnowe. Są bowiem cenione również przez osoby z tendencją do alergii. Dzieje się tak ze względu na posiadane właściwości elektrostatyczne, które sprawiają, że sosna nie przyciąga kurzu, ponieważ naładowuje się stateczną energią elektryczną. Idealnie zatem sprawdzi się jako materiał na łóżko na alergika. Zapewni mu zdrowy i komfortowy sen – każdego dnia!

Do jakich wnętrz pasują meble sosnowe?

Drewno sosnowe to bez wątpienia wspaniały dodatek do domów i mieszkań urządzonych w myśl rustykalnego, sielskiego i wiejskiego klimatu. Doskonale odnajdzie się również w aranżacjach klasycznych, zaprojektowanych w myśl eko czy naturalnych. Wystarczy spojrzeć na projekty wielu znanych projektantów i architektów wnętrz. W swoich pracach często stawiają na meble z drewna sosnowego, nadając im specjalną oprawę w postaci stylowo zaaranżowanych dodatków, podkreślających ich przyjemny, naturalny i dziewiczy urok.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *