Napędy do bram – luksus czy wygoda?

Każda osoba posiadająca tradycyjny garaż służący do parkowania samochodu wie jak uciążliwa i niejednokrotnie denerwująca jest konieczność jego otwierania i zamykania, zwłaszcza gdy jest zimno, pada deszcz lub po prostu mamy ochotę jak najszybciej znaleźć się w ciepłym i przytulnym wnętrzu.

Każda osoba posiadająca tradycyjny garaż służący do parkowania samochodu wie jak uciążliwa i niejednokrotnie denerwująca jest konieczność jego otwierania i zamykania, zwłaszcza gdy jest zimno, pada deszcz lub po prostu mamy ochotę jak najszybciej znaleźć się w ciepłym i przytulnym wnętrzu. Rozwiązaniem tej sytuacji są napędy garażowe. Jeszcze kilka lat temu decydowały się na nie osoby ze ponadprzeciętnymi zarobkami, a samo posiadanie automatycznej bramy uchodziło za luksus. Na szczęście te czasy to już przeszłość, a na napęd może pozwolić sobie znacznie większa liczba osób.

Dlaczego warto zainwestować w napędy garażowe?

Na takie rozwiązanie decydują się użytkownicy garaży, dla których ważny jest ich własny komfort. Choć w okresie letnim, późną wiosną i wczesną jesienią konieczność wychodzenia z samochodu aby otworzyć bramę nie sprawia większych problemów, o tyle podczas mrozów, burzy czy silnych opadów zdecydowanie nie należy do przyjemnych. Napędy garażowe są znacznie tańsze w produkcji niż jeszcze kilka lat temu. To z kolei wpłynęło na ich niższą cenę i większą dostępność. Co więcej, obecnie użytkownicy mają możliwość otworzenia jednym pilotem nie tylko bramy garażowej, ale również ogrodzeniowej.

Czym wyróżniają się takie rozwiązanie?

Obecnie produkowane napędy stanowią doskonały przykład zastosowania najnowocześniejszych technologii. Co więcej, powstają z mocnych i solidnych materiałów, dzięki czemu służą bezproblemowo przez wiele lat. Użytkownicy mają zatem pewność, że raz poniesiony koszt stanie się pewnego rodzaju inwestycją we własny komfort oraz czas. Warto zaznaczyć, że napędy garażowe to również bezpieczne rozwiązanie. Wynika to z zastosowania funkcji amperometrycznego wykrywania przeszkód. Co więcej, dzięki wykorzystaniu specjalnej technologii, mamy pewność że centrala dopasuje siłę do warunków jakie panują na zewnątrz.

Napędy garażowe mają jeszcze jedną ważną zaletę – wpływają na żywotność samej bramy. W przypadku modeli obsługiwanych ręcznie, to użytkownik decyduje o sile z jaką otwiera i zamyka. Niestety nierzadko jest ona zbyt duża. Często powtarzające się mocne szarpnięcia sprawiają, iż brama jest bardziej eksploatowana. Na uwagę zasługuje również fakt, iż jest to wyjątkowo wygodna opcja nie tylko dla kierowców, ale też domowników, którzy poruszają się pieszo lub na rowerze. W obu tych przypadkach wystarczy za pomocą pilota częściowo otworzyć bramę, aby wejść do środka.

Pamiętajmy o tym, że napędy garażowe to rozwiązanie na które możemy zdecydować się nawet po pewnym czasie, w sytuacji gdy nie chcemy za jednym zamachem za mocno obciążyć domowego budżetu. Wcześniej należy jednak upewnić się czy wybrana przez nas brama może zostać zautomatyzowana.

Post Author: deko