Oczyszczacz powietrza – czy warto go kupić?

Oczyszczacze powietrza stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Swój udział ma w tym na pewno zanieczyszczenie powietrza – szczególnie uciążliwe w okresie jesienno-zimowym. Planując kupno oczyszczacza powietrza, możemy jednak doświadczyć pewnych wątpliwości. Czy oczyszczacz powietrza to dobra inwestycja? Co warto wiedzieć o oczyszczaniu powietrza i dlaczego jest to kwestia istotna?

  • Oczyszczacze powietrza – co dają?
  • Korzystanie z oczyszczacza powietrza – dla kogo?
  • Oczyszczacz powietrza – czy jest skuteczny?
  • Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?
  • Dlaczego nawilżanie powietrza w domu jest ważne?
  • Jonizator powietrza – jakie są korzyści jonizacji?

Oczyszczacze powietrza – co dają?

Jak w najprostszy sposób wyjaśnić, dlaczego oczyszczacze powietrza są dla nas korzystne? Niezależnie od tego, jaki model oczyszczacza wybierzemy – na pewno przyczyni się on do poprawienia jakości powietrza, którym na co dzień oddychamy. Korzystanie z oczyszczaczy powietrza sprawia, że w naszym otoczeniu znajduje się mniej pyłów, bakterii i wirusów.

Oczyszczacz powietrza posiada filtr węglowy, przez który przepuszczane jest zassane powietrze. Przepływ powietrza jest w każdym oczyszczaczu nieco inny – im wyższy, tym wydajniej powietrze pozbawiane jest zanieczyszczeń. Niektóre filtry oczyszczaczy trzeba regularne wymieniać na nowe, inne – można po prostu umyć za pomocą wody.

Korzystanie z oczyszczacza powietrza – dla kogo?

Kto powinien korzystać z oczyszczaczy powietrza i jaki model oczyszczacza powietrza będzie najlepszy? Zanieczyszczone powietrze szkodzi każdemu – są jednak grupy osób, dla których jest ono jeszcze bardziej niekorzystne. Należą do nich alergicy oraz osoby cierpiące na astmę, a także ci, którym często zdarza się chorować. Oczyszczacz powietrza przyda się także w domach, w których znajdują się małe dzieci i seniorzy – ich układy odpornościowe są znacznie słabsze, a oczyszczacz zmniejsza narażenie na bakterie i wirusy z powietrza.

Oczyszczacz powietrza – czy jest skuteczny?

Czy oczyszczacz jest w stanie zagwarantować nam czyste powietrze? Tak – ale tylko wtedy, kiedy wybierzemy model odpowiedniej jakości, dostosowany do naszych potrzeb. Ważna jest odpowiednia wydajność – wyrażana jest ona w metrach sześciennych na godzinę. Profesjonalny oczyszczacz powietrza musi też być wyposażony w dobre filtry – dobrze sprawdzi się filtr HEPA klasy co najmniej E12 (a jeszcze lepiej – H13 lub H14). Przydatny bywa tryb automatyczny – w którym urządzenie samodzielnie monitoruje jakość powietrza i dostosowuje intensywność pracy do aktualnych potrzeb.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Nawet nieduży, kompaktowy oczyszczacz powietrza może znacznie poprawić jakość naszego codziennego życia. Szczególnie wtedy, gdy funkcję oczyszczania połączymy z funkcją nawilżania powietrza. Czyste powietrze pomaga dzieciom i seniorom, alergikom oraz astmatykom. Sprawia, że łatwiej jest zadbać o porządek, a intensywne zapachy neutralizowane są o wiele szybciej. Zdecydowanie warto zainwestować w to urządzenie – jego działanie będziemy wyraźnie odczuwać każdego dnia.

Dlaczego nawilżanie powietrza w domu jest ważne?

Jesienią i zimą centralne ogrzewanie znacząco wysusza powietrze w pomieszczeniach. Nasze drogi oddechowe potrzebują jednak pewnej wilgotności, by móc funkcjonować prawidłowo. Zbyt suche powietrze przyczynia się do zwiększenia ryzyka schorzeń górnych dróg oddechowych i zatok. Błony śluzowe przesuszają się i ulegają uszkodzeniom, które ułatwiają drobnoustrojom wnikanie do naszego organizmu. Dodatkowo – suche powietrze źle działa na skórę oraz włosy. Cera staje się szorstka i napięta, a oczy pieką i szczypią. Nawilżanie powietrza z pewnością pozwoli nam uniknąć wielu nieprzyjemnych dolegliwości, a ponadto przyczyni się na pewno do poprawy naszego wyglądu oraz samopoczucia.

Jonizator powietrza – jakie są korzyści jonizacji?

Jonizator powietrza jest urządzeniem, którego funkcją jest produkowanie ujemnych jonów. Neutralizują one jony dodatnie – których w naszym powietrzu jest naprawdę dużo. Zwane są one elektrosmogiem: przyciągają zarodniki pleśni i grzybów, bakterie wirusy, roztocza i kurz. Gdy jony zostają zneutralizowane – zanieczyszczenia opadają na podłogę, skąd mogą być łatwo usunięte. Dzięki jonizowaniu powietrza możemy więc unikać wnikania zanieczyszczeń do wnętrza naszych organizmów. Biorąc pod uwagę fakt, że bardzo wiele dorosłych osób i dzieci cierpi na alergię na kurz lub roztocza – jonizacja powietrza może być świetnym rozwiązaniem, które podniesie nasz komfort codziennego życia.

 

Korzystanie z nawilżaczy powietrza niesie za sobą wiele korzyści. Te urządzenia potrafią być naprawdę zaawansowane – nie tylko usuwają z powietrza zanieczyszczenia, ale również dbają o jonizację oraz nawilżanie. Dzięki temu powietrze, którym oddychamy, staje się optymalne dla naszego organizmu i dobrze mu służy. Szeroki wybór oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza znajdziesz na stronie https://www.neonet.pl/nawilzacze-i-oczyszczacze-powietrza/nawilzacze-powietrza.html.

 

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *