Ogrzewanie elektryczne – dlaczego warto na nie postawić?

Konwencjonalne systemy grzewcze coraz mniej nas zadowalają. Chętniej wybieramy ogrzewanie elektryczne, bo mimo wysokich cen prądu, możemy finalnie oszczędzać, a przy tym uzyskiwać maksymalny komfort termiczny w domowych wnętrzach. Jakie rozwiązania oferują nam producenci? Dlaczego warto na nie postawić?

Ogrzewanie na podczerwień

Jednym z lepszych rozwiązań grzewczych okazują się być produkty wykorzystujące zjawisko emisji podczerwieni. Fale podczerwone znajdują swoje zastosowanie w medycynie, są dla nas najzdrowsze i najbardziej bezpieczne. To właśnie ta sama podczerwień sprawdza się w panelach grzewczych.

Jest to rozwiązanie, które może stanowić główne źródło ciepła lub dodatkowe. Należy jedynie pamiętać, że w ten sposób nie uzyskamy ciepłej wody. Dużym atutem paneli na podczerwień czy promienników jest możliwość umieszczania ich na ścianach, ale i np. na suficie. Łatwo wtapiają się w aranżację wnętrza, dając większe możliwości pod względem wystroju.

Takie ogrzewanie jest bardzo efektywne i wbrew pozorom oszczędne. Energia elektryczna jest niezbędna tylko do uzyskania pożądanej temperatury. Gdy panel osiągnie zadaną temperaturę, przestaje pobierać prąd, przy czym ciepło jest przez cały czas rozprowadzane po domowych wnętrzach. To zaś gwarantuje wysoki komfort termiczny i brak różnic w temperaturze panującej przy podłodze oraz przy suficie.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Wśród systemów ogrzewania podłogowego najmniej awaryjne i posiadające najwięcej zalet jest ogrzewanie elektryczne. Oferuje je sklep Econovli.pl. Ten system należy to najmniej awaryjnego. Ponadto zapewnia on spore możliwości aranżacyjne, gdyż nie ma potrzeby instalowania grzejników na ścianach.

Przy elektrycznym ogrzewaniu podłogowym nie trzeba myśleć nad dodatkowymi instalacjami, wygospodarowaniem pomieszczenia na paliwo oraz kocioł. Wyeliminowany zostaje kłopot nie tylko z kupnem i gromadzeniem paliwa danego rodzaju, ale i z czyszczeniem kotła. Elektryczna podłogówka jest przy tym bardzo prosta w obsłudze dla domowników. Wyposażenie w różnorodne funkcje daje szansę na precyzyjne sterowanie temperaturą, a przy tym uzyskiwanie wysokiego komfortu termicznego.

W jaki sposób dbamy nie tylko o domowy budżet?

Choć korzystamy z energii elektrycznej, finalnie zmniejszamy rachunki za prąd. Po pierwsze – mamy opcję korzystania ze zmiennej taryfy. Po drugie – precyzyjnie sterujemy elektrycznymi systemami grzewczymi, wykorzystując tylko tyle ciepła, ile go potrzebujemy.

Dbamy również o środowisko, bo do atmosfery nie dostaje się ogrom toksycznych substancji, jak w przypadku konwencjonalnego ogrzewania. I wreszcie korzystają na tym domownicy – nie zmagają się z nadmiarem kurzu, który sprzątanie czyni bardziej uciążliwym, a objawy astmy czy alergii jeszcze trudniejszymi do zniesienia.

Jeśli zależy nam na efektywnym ogrzewaniu, mniejszych kosztach w sezonie zimowym oraz wysokim komforcie termicznym, elektryczne systemy grzewcze spełnią nasze oczekiwania.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *