Pokój w ulubiony motyw Twojego dziecka – jak uniknąć kiczu?

Dekoracje do pokoju dziecka kojarzą się albo z przesadnie kolorowymi wzorami, albo z klasycznym podziałem, według którego różowe rzeczy są dla dziewczynek, a niebieskie dla chłopców. By więc uniknąć sztampowych i kiczowatych aranżacji, warto podejść do tematu z otwartą głową.

Dzieci są kreatywne, otwarte i pomysłowe, a ich gust kształtuje się już od najmłodszych lat. Właśnie dlatego tak ważne jest, by tworząc aranżację, wybierać takie ozdoby do pokoju dziecięcego, które nie są ani kiczowate, ani banalne. To oczywiste, że maluchy kochają wróżki czy jednorożce, fascynują się dinozaurami czy lotami w kosmos, i mogą pragnąć wystroju utrzymanego w ściśle określonej tematyce.

Nie oznacza to jednak, że wnętrze musi być przesłodzone, nadmiernie kolorowe czy infantylne. Szeroki wybór ściennych dekoracji, jak plakaty czy naklejki do pokoju dziecięcego, sprawia, że można z łatwością wybrać ozdoby w naprawdę dobrym guście!

Dekoracje do pokoju dziecka nie muszą być pstrokate

Od pewnego czasu w świecie aranżacji wnętrz królują spokojne i stonowane pomysły na wystrój dziecięcego pokoju. Zamiast stylizacji, które aż kipią od kolorów, stawia się na naturalne odcienie oraz pastele. Dlaczego? Ponieważ aranżacja, w której dzieje się zbyt wiele, może nie tylko rozpraszać i dekoncentrować malucha, ale także nadmiernie go pobudzać, a we współczesnym świecie i tak narażony jest na nadmierną ilość rozmaitych bodźców.

Doskonałym przykładem są aranżacje w stylu skandynawskim lub eko, które charakteryzują się łagodnymi barwami i naturalnymi materiałami z przewagą drewna. Jeśli dziecko kocha zwierzęta, zwłaszcza leśne gatunki, to taki motyw dekoracyjny można bardzo łatwo wprowadzić, decydując się na utrzymane w duchu retro naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego z uroczymi sarenkami, liskami lub misiami.

Postaw na ozdoby do pokoju dziecięcego w artystycznym stylu

Dobrym sposobem na to, by naklejki czy plakaty dla dzieci nie były kiczowate, jest wybór takich przedstawień, które przypominają artystyczne kreacje – malunki, rysunki bądź szkice. W ten sposób ścienna dekoracja będzie wyglądać jak małe dzieło sztuki.

Dużą popularnością cieszą się imitacje akwareli. Jeśli dziewczynka uwielbia magiczne jednorożce lub urocze kucyki, znakomitym pomysłem będzie wprowadzenie takiego motywu za sprawą artystycznej w wyrazie naklejki, która prezentuje zwierzaka namalowanego wodnymi farbami. Pięknie może się także prezentować pokój małej baletnicy, która marzy o karierze primabaleriny. Plakaty z wirującymi tancerkami zaprezentowanymi w stylu line art to propozycja, z której dziecko szybko nie wyrośnie, bo nie są to infantylne ilustracje.

Naklejki do pokoju dziecięcego z ulubionym motywem szkraba

Inspirując się ulubionym motywem dziecka przy urządzaniu jego pokoju, warto zachować pewien umiar w doborze dodatków, właśnie dlatego, by uniknąć kiczu. Jeśli wystrój będzie od podłogi aż po sufit wypełniony dinozaurami, wróżkami, autkami czy superbohaterami, w rezultacie pokój wcale nie będzie dobrze wyglądał.

Zamiast wprowadzać dany motyw na dekoracjach, tekstyliach, meblach i w postaci zabawek na półkach, lepiej postawić na mniejszą ilość ozdób, które nie przytłoczą pokoju. Doskonałym przykładem są naklejki na ścianę. Dziecięce wzory można umieścić nad biurkiem, przy którym szkrab rysuje, albo nad łóżkiem, by umilić wieczorne zasypianie.

Wśród najpopularniejszych motywów znajdują się z pewnością kosmiczne przedstawienia. Ciekawą propozycją jest naklejka w ciemnej tonacji z białym rysunkiem planet i rakiet, która przypomina szkolną tablicę. Innym popularnym motywem są floralne wzory. Jaki wariant wybrać, by nie był kiczowaty? Kwiatowa girlanda przypominająca malunek będzie zachwycająco wyglądać nad łóżeczkiem. Z kolei wszystkim małym księżniczkom z pewnością spodoba się bajkowy zamek na wzgórzu – piękny, choć w stonowanej kolorystyce.

Plakaty dla dzieci z zabawnymi napisami, które pasują do wystroju

Świetnym sposobem na to, by uzupełnić wystrój bazujący na określonym motywie, są typograficzne plakaty na ścianę dla dzieci. Wzory z prostymi i pogodnie nastrajającymi cytatami podkreślą charakter aranżacji.

Jeśli urządziliśmy pokój szkraba inspirując się kosmosem, doskonale będzie się prezentował napis: „I love you to the moon and back”. W pokoju małego podróżnika i odkrywcy sprawdzi się dekoracja z hasłem: „Say yes to the adventures”, z kolei w aranżacji marzyciela kropką nad i stanie się cytat „Everything starts with a dream”.

Dekoracje, takie jak naklejki czy plakaty do pokoju dziecka, nie muszą być pstrokate, kiczowate ani infantylne. Wystrój bazujący na pięknych grafikach i przedstawieniach, z których szkrab tak szybko nie wyrośnie, to znakomity przepis na zachwycającą aranżację, która będzie służyć dziecku przez lata.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *