Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju gościnnym?

Pokój gościnny to szczególne pomieszczenie, które przygotowujemy z myślą o wizytach gości. Pełni on funkcję sypialni oraz miejsca wypoczynku, dla korzystających z niego osób. Warto więc zadbać o jego staranne wyposażenie. Tym bardziej że to wnętrze, które urządza się tylko raz na kilka lat. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszymi wskazówkami dotyczącymi umeblowania tego szczególnego pokoju.

Miejsce do spania, czyli najważniejszy element w pokoju gościnnym

Pokój gościnny służy przede wszystkim zapewnieniu noclegu rodzinie czy znajomym. Trzeba zatem poświęcić tej kwestii największą uwagę. Kiedy mamy na tyle obszerny dom, aby stworzyć całkowicie oddzielne pomieszczenie, najlepiej zdecydować się na łóżka dębowe. Dlaczego właśnie takie? Przede wszystkim ze względu na trwałość, która wyróżnia meble wykonane z drewna dębowego. Z kolei wiedząc, że często odwiedzają nas pary czy w ogóle więcej niż jedna osoba, zainwestujmy w duże łóżko małżeńskie, ewentualnie dwa mniejsze modele, które zsuniemy w razie potrzeby.

Zdarza się, jednak że to salon pełni funkcję pokoju gościnnego. Wówczas wygodna, rozkładana kanapa to jedyne rozwiązanie.

Praktyczne miejsca do przechowywania dla gości

Dobry pomysł to wyposażenie pokoju gościnnego w szafę z wieszakami oraz przynajmniej jedną szafkę czy komodę. Dzięki temu goście będą mogli wygodnie wypakować swoje ubrania oraz wszelkie osobiste przedmioty. W innym wypadku pozostanie im rozkładanie rzeczy na krzesłach, na łóżku czy pozostawienie ich w walizce, co z pewnością nie wiąże się z komfortem. Praktyczne meble to też szafki nocne przy łóżku.

Oczywiście w czasie, kiedy pokój pozostaje wolny, w szafach można umieścić pudełka z nieużywanymi drobnostkami, np. ozdobami choinkowymi. Nie należy jednak przesadzać! To miejsce, którego lepiej nie zagracać.

Stoły i stoliki w pokoju gościnnym

Dysponując sporym metrażem, powinniśmy zadbać o siedziska oraz stoliki. W bardzo dużym pokoju egzamin zda nawet stół dębowy nowoczesny z krzesłami. Ponadto to oczywiście rozwiązanie, bez którego trudno wyobrazić sobie salon odgrywający rolę pokoju gościnnego. W niewielkich pomieszczeniach niskie ławy czy stoliki kawowe z pufami lub niską kanapą w pełni wystarczą. Piękne, trwałe meble wykonane z dębu lub sosny znalazły się m.in. w sklepie internetowym MebleMagnat.pl. Nie brakuje tam ciekawych propozycji w ponadczasowym wydaniu.

Co jeszcze przyda się w pokoju dla gości?

Łóżka dębowe, szafy i stoliki to kluczowe elementy wyposażenia, jednak spore znaczenie mają także rozmaite dodatki. Niewątpliwie należy do nich lustro, które ułatwi przygotowania do wyjścia. Nie zapominajmy również o lampkach na stolikach nocnych oraz dobrym oświetleniu przy lustrze. Z tekstyliów z pewnością przyda się miękki dywan wygłuszający dźwięk oraz koc, ponieważ każdy ma inne upodobania co do temperatury panującej w pokoju. W pokoju umieśćmy też rolety lub zasłony w oknach, które sprzyjają spokojnemu wypoczynkowi po nocy pełnej zabawy.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *