Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Jakie rolety zewnętrzne wybrać? Aby mieć pewność, że ostatecznie zamontujesz odpowiednie dla siebie rolety zewnętrzne, już teraz sprawdź, jakie rozwiązania można aktualnie znaleźć na rynku. W niniejszym artykule omawiamy najpopularniejsze warianty rolet zewnętrznych. 

 

  1. Dlaczego warto montować rolety zewnętrzne?
  2. Rolety zewnętrzne – jakie są rodzaje?
  3. Jak wybrać rolety zewnętrzne?

Jak wybrać rolety zewnętrzne? W pierwszej kolejności należy określić swoje potrzeby i wymagania, a następnie sprawdzić, jakie rodzaje rolet zewnętrznych można znaleźć aktualnie na rynku. Warto wiedzieć, że gdy jesteś dopiero na etapie projektowania budynku, będziesz mieć więcej możliwości niż w przypadku, gdy Twój dom już dawno stoi. Jesteś zainteresowany roletami zewnętrznymi, ale nie wiesz, czy faktycznie będą odpowiednią opcją dla Ciebie? W niniejszym artykule podpowiadamy, dlaczego warto montować rolety zewnętrzne. Następnie przyjrzymy się popularnym rozwiązaniom oraz podpowiemy, jak wybrać rolety zewnętrzne. Zapraszamy do lektury już teraz!

Dlaczego warto montować rolety zewnętrzne?

Każdy producent rolet oferuje szeroką gamę rolet zewnętrznych, przeznaczonych do przeróżnych rodzajów budynków. Między sobą poszczególne rozwiązania mogą różnić się przeznaczeniem. Na przykład dostępne są specjalne rolety, które mają służyć jako swego rodzaju ocieplenie nieruchomości, rolety zewnętrzne antywłamaniowe czy takie, które skutecznie zabezpieczają okna przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ale to nie jedyne zalety dostępnych na rynku rolet zewnętrznych.

Odpowiednio dobrane rolety zewnętrzne gwarantują także prywatność. Świetna termiczna izolacja natomiast skutecznie obniża wszelkie koszty związane z ogrzewaniem. Latem natomiast chronią przed nagrzewaniem się pomieszczenia, dzięki czemu w całym domu może być chłodniej bez konieczności włączania klimatyzacji.

Standardowa roleta zewnętrzna składa się ze specjalnej skrzynki, pancerza oraz prowadnic. Zarówno skrzynki, jak i pancerze dostępne są w przeróżnych kolorach, dzięki czemu zainteresowany klient nie ma problemu z dobraniem odpowiedniego rozwiązania, pasującego do całej elewacji.

Rolety zewnętrzne – jakie są rodzaje?

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań dostępne są przede wszystkim rolety podtynkowe, natynkowe, rolety nadstawne, nadprożowe czy rolety antywłamaniowe. Rolety podtynkowe stosuje się już na etapie ocieplania tych budynków, które dopiero powstają. Gwarantują świetną izolację termiczną, a jednocześnie w żaden sposób nie wpływają na energetyczny bilans nieruchomości. Doskonale wpasują się w elewację. Zaletą rolet podtynkowych jest możliwość wykorzystania dodatku w postaci moskitiery, która skutecznie chroni przed różnego rodzaju insektami.

Rolety natynkowe można montować zarówno na nowo powstałej nieruchomości, jak i już na istniejącym domu. Montaż rolety natynkowej w żaden sposób nie ingeruje w stan budynku, a zatem możemy przeprowadzić go w każdym momencie. Rolety natynkowe instaluje się na ramie okiennej lub elewacji. W przypadku skrzynek klienci mają do wyboru rozwiązania okrągłe, półokrągłe oraz cięte (pod kątem 45 stopni).

Rolety nadstawne to rozwiązania, które montuje się albo w trakcie wymiany okiennej stolarki , albo razem z oknem podczas budowy nowego domu. Skrzynkę rolety umieszcza się na ramie okna lub drzwiach balkonowych, prowadnice natomiast przykręca się do ramy okiennej – dokładniej do jej zewnętrznej części. Skrzynka rolety w modelach nadstawnych jest niewidoczna, sama roleta natomiast staje się dzięki temu integralną częścią okna.

Rolety nadprożowe montuje się w trakcie budowy nieruchomości. Samą skrzynkę instaluje się w trakcie wznoszenia ścian. Wariant tego rodzaju wyróżnia się stabilną konstrukcją, którą udało się uzyskać, stosując stalowe wzmocnienie i aluminiowe tynkowe podpory. Takie rolety nadprożowe doskonale sprawdzą się w domach pasywnych i energooszczędnych, przede wszystkim dlatego, że dzięki nim bez problemu można ochłodzić dom czy zmniejszyć zużycie energii elektrycznej na ogrzewanie poszczególnych pomieszczeń. Pamiętaj jednak, by decydować się na rolety nadprożowe najpóźniej w trakcie realizacji Twojego projektu.

Wspominaliśmy również o roletach antywłamaniowych. To doskonała opcja dla tych osób, które szukają rozwiązania gwarantującego skuteczne zabezpieczenie. Takie rolety antywłamaniowe nie tylko ochronią Twój dobytek, ale i Ciebie wraz z Twoimi bliskimi. Doskonale chronią także wnętrze przed promieniami słonecznymi.  

Jak wybrać rolety zewnętrzne?

Jak prawidłowo wybrać rolety zewnętrzne? Zwróć uwagę przede wszystkim na ich sposób wykonania oraz sposób sterowania. Na rynku znajdziesz rolety zewnętrzne, które można sterować ręcznie za pomocą linki, taśmy lub wału korbowego. Dostępne są także wygodniejsze rozwiązania automatyczne, w których montuje się specjalny silnik elektryczny. Dzięki temu rolety zewnętrzne można podnosić i obniżać, wykorzystując do tego włącznik, który montuje się na ścianie lub pilot.

Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, wybierając roletę, jest oczywiście materiał. Ważne, aby wybierać te produkty, które wykonano z wysokiej jakości materiałów, odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne. Sprawdź również, jaki materiał izolacyjny wykorzystano w interesujących Cię roletach zewnętrznych. Najczęściej producenci decydują się na skuteczną piankę poliuretanową. Istotna będzie także grubość prowadnic, profili czy wieszaków.

Producent rolet wewnętrznych oferuje świetne rozwiązania, które zapewniają doskonałą izolację termiczną. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu może wykonać w krótkim czasie różnego rodzaju rolety dzień – noc. To w znacznym stopniu poprawi komfort domowników, szczególnie że istnieje możliwość zastosowania różnych drabinek. Można też postawić na sterowanie zdalne. Warto również sprawdzić dostępne żaluzje fasadowe w przystępnych cenach.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *