Kiedy wynajem wózka widłowego jest bardziej opłacalny?

W praktycznie każdym magazynie, sortowni i przedsiębiorstwie produkcyjnym można spotkać wózki widłowe. Dzięki nim, prace związane z relokacją ciężkich przedmiotów są wykonywane zdecydowanie szybciej i bezpieczniej. Coraz częściej wybieraną alternatywą do zakupu jest wynajem wózków widłowych. Takie podejście ma kilka zalet. Jedną z nich jest możliwość dostosowania floty do aktualnego zapotrzebowania.

Długoterminowy wynajem wózków widłowych

Możliwość wynajmu wózków widłowych jest szczególnie opłacalna dla początkujących przedsiębiorców. Z jakiego powodu? Przede wszystkim ze względu na niskie koszty. Zakup pojazdu tego typu wiąże się z dużymi wydatkami, które mogą zagrozić płynności finansowej przedsiębiorstwa.

  • W przypadku wynajmu długoterminowego, stawka za jeden dzień jest zdecydowanie niższa. Dodatkowo, na cenę ma wpływ udźwig wózka, dodatkowy osprzęt i konkretny rodzaj pojazdu.
  • W sytuacji gdy przedsiębiorca decyduje się na długoterminowy wynajem kilku lub kilkunastu pojazdów, z reguły wypożyczalnie oferuje dodatkowe rabaty.

Usługa związana z wynajem wózków widłowych jest kosztem przedsiębiorcy, dlatego może być wliczona w koszty uzyskania przychodu.

Krótkoterminowy wynajem wózków widłowych

Nie wszystko można zaplanować. Doskonale wiedzą o tym przedsiębiorcy działający na dynamicznych rynkach. Krótkoterminowy wynajem wózków widłowych w nagłych przypadkach jest jedynym sensownym rozwiązaniem. Czy taka forma jest również opłacalna? Jeżeli umowa nie zawiera żadnych ukrytych kosztów i przedsiębiorca dokładnie wie, ile zapłaci za wynajem, to zdecydowanie tak.

  • W większości przypadków wypożyczalnie dysponują liczną flotą nowych pojazdów. Oznacza to, że wynajęte maszyny są w pełni sprawne i gotowe do ciężkiej pracy. Jest to szczególnie ważne, ponieważ żaden przedsiębiorca nie może pozwolić sobie na długie przestoje, związane z awarią wózków widłowych, zwłaszcza w gorącym okresie.

W przypadku krótko i długoterminowego wynajmu wózków widłowych to właściciel (czyli wypożyczalnia) jest odpowiedzialny za zarządzanie całą flotą. Oznacza to, że przedsiębiorca może w 100% skupić się na udoskonalanie produktu lub usługi, którą oferuje.

Wypożyczenie pojazdów to stały, najczęściej identyczny koszt, który przedsiębiorca musi pokryć każdego miesiąca. Takie rozwiązania gwarantuje stabilność budżetu firmy. Z tego powodu usługa wynajmu cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych przedsiębiorców.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Szydłowski Logistyka – wynajem wózków widłowych Poznań.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *