Odkryj różnorodność stylów i wzorów zegarów na ścianę dla każdego pomieszczenia

Zegar ścienny to praktyczny gadżet, który można potraktować jak ważną dekorację. Zanim wybierzesz konkretny zegar, pamiętaj jednak, aby był spójny z wystrojem – w ten sposób stworzysz harmonijne wnętrze, w którym czas będzie płynął przyjemniej. Jak wybrać zegar na ścianę do domu?

Jaki zegar ścienny wybrać – poradnik dla początkujących

Jeśli zastanawiasz się, jaki zegar ścienny najlepiej sprawdzi się w Twoim domu, zwróć uwagę na kilka najważniejszych czynników. Przede wszystkim weź pod uwagę wielkość pomieszczenia i jego charakter. Jeśli szukasz modelu do przestronnego salonu z kuchnią, najlepiej wybierz duży zegar na ścianę z dobrze widocznym podziałem tarczy, np. za pomocą cyfr i liczb lub kresek. Dzięki niemu domownikom i gościom łatwo będzie odczytać godzinę nawet z najdalszego zakątka salonu.

Zastanów się także nad wystrojem wnętrza i tym, kto będzie głównie odczytywał godziny. Jeśli szukasz upominku, którym przywitasz na świecie pociechę swojej przyjaciółki albo chcesz wręczyć zegar rodzicom na emeryturze, dobrze przemyśl swój wybór. Zegar dla malucha prawdopodobnie z czasem stanie się ważnym elementem wystroju pokoju dziecięcego, z którego pomocą smyk będziesz uczył się odczytywania godziny. W takim wypadku ważne jest, aby wybrać okrągły zegar ścienny z dużymi cyframi, który przypomina te ze szkolnych podręczników. Znaczenie dla maluszka ma z kolei cichy mechanizm zegara ściennego, który nie wybudzi go z drzemki czy nocnego snu. W przypadku osób starszych znaczenie również będzie miała wielkość cyfr i szerokość wskazówek.

Kolorystyka zegara – jak dobrać idealny kolor?

Spójrz na miejsce, w którym chcesz powiesić zegar na ścianie, i zastanów się, jaki model będzie tam najlepiej pasował. Pod uwagę weź oczywiście kolorystykę ścian i mebli, a także styl, w jakim urządzono wnętrze. Dla przykładu w industrialnym domowym biurze sprawdzi się nowoczesny zegar ścienny z metalu i drewna. Z kolei w kuchni w stylu rustykalnym warto postawić na delikatne barwy, takie jak beż czy pastelowa zieleń i roślinne ornamenty, a w sypialni glamour – na kwarcowy zegar ścienny w ciemnej ramie, np. śliwkowej lub butelkowozielonej.

Wybierz styl zegara – trendy i klasyka w jednym miejscu

Styl zegara może korespondować nie tylko z wystrojem wnętrza, np. w stylu skandynawskim czy angielskim, lecz także z jego przeznaczeniem. Doskonałym przykładem takich zegarów na ścianę są modele do pokojów dziecięcych czy zegary ścienne do kuchni. W pokoju nastolatka i nowoczesnym domowym gabinecie wielbiciela superbohaterów mogą z kolei doskonale odnaleźć się licencjonowane zegary ścienne.

Zegar na ścianę to praktyczna ozdoba, która powinna wzbogacać aranżację, a jednocześnie dobrze służyć domownikom i gościom. Zadbaj o to, aby zegar był spójny z wystrojem wnętrza i odpowiednio go wyeksponuj.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *