Ogród wertykalny – ożyw wnętrze i zyskaj nową energię do działania

Ogród wertykalny stworzony z żywych roślin jest najprostszym sposobem na wprowadzenie zieleni i odrobiny natury do wnętrz nie tracąc przy tym przestrzeni. Zielone ściany potrafią odmienić wnętrze każdego pomieszczenia, domu, tarasu, hotelu czy biura. Stwarzają nie tylko niesamowitą aranżację wnętrza, ale również wpływają pozytywnie na zdrowie i nazywane są tzw. „ścianami życia”.

Jak rośliny wpływają na nasze zdrowie?

Nie od dziś wiadomo, że rośliny mają zbawienny wpływ na zdrowie. Nawilżają powietrze, a także nasycają je tak ważnym dla zdrowia i życia tlenem. Ogrody wertykalne idealnie sprawdzają się w mieście, dla osób kochających naturę i przyrodę. To właśnie wśród zieleni człowiek czuje się swobodnie, a także potrafi szybciej odpocząć i zregenerować siły oraz odzyskać spokój i wyciszyć się. W dłuższej perspektywie zielony ogród poprawia samopoczucie i zdrowie przebywających wśród zieleni.

Ogród wertykalny – gdzie i dla kogo?

Twoją pasją są kwiaty i kochasz przebywać wśród zieleni? Czy napawa Cię ona optymizmem? Jednak mieszkasz w mieście i uważasz, że ilość zieleni musi być ograniczona? Ogród wertykalny to świetne rozwiązanie dla Ciebie. Pionowy ogród świetnie sprawdza się nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz budynku. Dzięki temu ściana może zyskać zupełnie nowy i świeży wygląd. Rośliny spełniają funkcję filtra zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Stworzenie ogrodu wertykalnego to pole do popisu dla ciekawych pomysłów i tworzenia niebanalnych rozwiązań. To pole do popisu dla różnorodnych kształtów i rozmiarów roślin. Można umieszczać je na ścianach, ale również tworzyć panele wolnostojące. Nie wymaga się tu również dużej powierzchni. Ważne jest jednak aby ściana bądź miejsce umieszczenia panelu było wolne od przewiewów, a także posiadało odpowiedni dopływ naturalnego światła słonecznego. Jest to niezbędny warunek do utrzymania roślin w odpowiedniej kondycji. Tworząc ogród wertykalny na balkonie, zielona ściana bez problemu stworzy piękny ogród. Na takich ścianach bez problemu można uprawiać zioła oraz wiele gatunków warzyw. Mogą to być również kompozycje ze zbioru roślin takich jak: paprocie, mchy, rośliny kwitnące czy sukulenty, a nawet krzewy. Bardzo istotne jest, aby rośliny dobrze się czuły w tych samych warunkach, a także nie konkurowały ze sobą. Zielona ściana jest również świetnym rozwiązaniem w wygłuszaniu uporczywych hałasów.

Tworzenie ogrodu krok po kroku

Ogrody wertykalne mogą być stworzone zarówno z roślin tradycyjnych i często wykorzystywanych, jak i również z roślin egzotycznych. Wszystko zależy od wyobraźni i gustów odbiorcy projektu. Realizację takiego ogrodu warto powierzyć ręce profesjonalistów, którzy stworzą indywidualne i bardzo oryginalne kompozycje. Dzięki temu wnętrza zyskają niesamowicie efektowny wygląd i zrobią wrażenie na każde osobie. To rozwiązanie nie tylko dla domu, ale również dla hotelu, restauracji czy SPA, bo właśnie tam najczęściej ludzie przychodzą się zrelaksować i miło spędzić czas.

Zieleń jest niesamowicie relaksująca, a także może również podnieść wartość posiadanej nieruchomości. System stosowany przy tworzeniu ścian jest modułowy. Jego konstrukcja sprawia, że nadmiar wody w roślinach spływa do dolnych poziomów roślin. Dzięki temu wszystkie rośliny otrzymują odpowiednią ilość wody. Ogród wertykalny przeniesie Cię w świat baśni dzięki niesamowitej zieleni i poczuciu obcowania z naturą. Świetnie ożywi każde wnętrze, doda uroku, a także dzięki nawilżaniu powietrza i oddawaniu tlenu rośliny wprowadzą swoisty mikroklimat tak istotny dla zdrowia.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *