Pergole tarasowe – o czym warto pamiętać?

Ogród jest dla nas niesamowitym udogodnieniem, niestety nie każdy może się nim cieszyć. Zwykle posiadacze domów starają się maksymalnie zwiększyć funkcjonalność dodatkowej przestrzeni i sprawić, że będzie ona wyglądała nowocześnie i komfortowo. Jednym z takich elementów, które zwiększą funkcjonalność ogrodu są pregole tarasowe, które skutecznie mogą ochronić nas przed deszczem i innymi nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi. Można jednoznacznie stwierdzić, że ich wybór do ogrodu to gwarancja udanego weekendu, nawet w towarzystwie deszczu. O czym jednak warto pamiętać przy ich wyborze?

Pregole tarasowe- od czego zacząć?

Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązaniem, warto przejrzeć zarówno inspiracje jak i produkty dostępne np. na stronie https://www.systemysurma.pl/. Następnie ustalmy, co tak naprawdę się nam podoba i w jaki sposób ma zostać zadaszony taras. Najlepiej taką decyzję dokładnie przemyśleć w związku z ekspozycją konstrukcji. Jeśli w kręgu naszych zainteresowań jest konstrukcja południowa, pregola tarasowa powinna mieć odpowiednią szerokość, a także powinna być wyposażona w przesłonę pionową. Jeśli chcemy czynnie uczestniczyć w projekcie pregoli tarasowej, najlepiej od razu kiedy wpadnie nam w oko pewna konstrukcja, wziąć kartkę papieru i nakreślić na niej odpowiednie wymiary tarasu. Nie zapomnijmy uwzględnić przy tym szerokości pregoli i wysięgu. Nie zapominajmy na naszym planie zaznaczyć okien, a także wszystkich tych elementów, które mogą kolidować z samym montażem pregoli tarasowej. Co możemy uznać za takie elementy? Otóż będą to wszelkiego rodzaju rynny, załamania czy nawet wypusty. Jeśli jednak chcemy pozostać jedynie biernymi obserwatorami całości, takie zadanie możemy spokojnie powierzyć fachowcom. Pamiętajmy, że specjaliści dysponują odpowiednim doświadczeniem i są wstanie złożyć całą konstrukcję od samego początku, aż do końca, dzięki czemu mamy pewność, że montaż przebiegnie szybko i sprawnie. Jeśli jednak posiadamy zdolności majsterkowicza, pamiętajmy, że na rynku jest wiele modeli pregoli tarasowych, które są przeznaczone do samodzielnego montażu.

O czym warto pamiętać przy wyborze pregoli tarasowej?

Przy wyborze pregoli tarasowej, zawsze najważniejszym parametrem, o którym nie wolno nam zapomnieć jest materiał konstrukcyjny- czyli to z czego pregola tarasowa została wykonana. Kolejno należy wziąć pod uwagę jej wielkość, która musi zostać dopasowana do powierzchni tarasu. Równie istotny jest także kształt zadaszenia, a także sam materiał pokryciowy. Jeśli nasz taras jest z ekspozycją południową, warto zamontować jak najszerszą pregolę tarasową, co skutecznie ochroni nas przed słońcem. Dodatkowo zdecydujmy się na przesłonę boczną, którą powinniśmy umieścić po stronie zachodniej- to właśnie ona zagwarantuje nam zacienienie na tarasie, nawet w najbardziej słoneczne dni. Warto wiedzieć, że istnieje można zamówić pregolę tarasową na wymiar lub zdecydować się na model z rozsuwanym dachem. Nie zapomnijmy o dopasowaniu jej do samej elewacji, która pokryty jest budynek.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *